Panik në Gjermani, tigrat, luanët dhe ariu arrastisen nga kopshti ZOOLOGJIK

Publikuar tek: bota, më 14:58 01-06-2018 Panik në Gjermani, tigrat, luanët dhe ariu arrastisen nga kopshti ZOOLOGJIK Foto ilustruese

Një ari është qëlluar për vdekje nga policia, pasi së bashku me dy tigra, dy luanë dhe një jaguar u arratisën nga një kopësht zoologjik në lindje të Gjermanisë.

 

Sipas mediave të huaja, kafshët e egra kanë mundur të çajnë rrjetat e ambjenteve ku mbaheshin nën vëzhgim në Lunebach, pasi lumi aty pranë kishte dalë nga shtrati për shkak të një stuhie.

I gjithë qyteti ku ndodhi ngjarja u alarmua në momentin që policia bëri thirrje publike që të gjithë qytetarët të mbylleshin në shtëpi, ndërkohë që nëpërmjet pamjeve me dron, të pesta kafshët e rrezikshme të rikapeshin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump pret në Shtëpinë e Bardhë gjeneralin e Koresë së Veriut, merr letrën nga Kim Jong-un
Italia drejt rimëkëmbjes? Betohet qeveria e re »
Article Logic
Execution time: 0.011491060256958
array(1) { ["section"]=> string(80) "panik-ne-gjermani-tigrat-luanet-dhe-ariu-arrastisen-nga-kopshti-zoologjik-122894" }