Panik në Izrael: Bien sirenat në tre qytete, aktivizohet sistemi anti-raketë

Publikuar tek: bota, më 20:50 25-03-2018 Panik në Izrael: Bien sirenat në tre qytete, aktivizohet sistemi anti-raketë

Sirenat e alarmit anti-raketë kanë rënë pasditen e sotme në tre qytete të ndryshme të Izraelit në kufi me Gazën.

Sipas mediave vendase alarmi ka rënë në qytetet Hof Ashkelon, Haner dhe Sderot. Ndërsa Jerusalem Post raporton se është aktivizuar sistemi anti-raketor Kupola e Hekurt që ka interceptuar disa sulme me raketa.

Është e paqartë nëse ka pasoja. Ngjarja vjen pas rritjes së tensioneve në rajon nga një sulm ajror izraelit që goditi disa baza të Hamas në Gaza.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013599157333374
array(1) { ["section"]=> string(81) "panik-ne-izrael-bien-sirenat-ne-tre-qytete-aktivizohet-sistemi-anti-rakete-114526" }