PANIK në Londër, zbulohen disa pako me BOMBA në aeroporte dhe stacionet e metrove

Publikuar tek: bota, më 18:50 05-03-2019 PANIK në Londër, zbulohen disa pako me BOMBA në aeroporte dhe stacionet e metrove

Policia londineze thotë se ka zbuluar disa bomba të vendosura në ambientet e aeroporteve Heathrow, London City Airport dhe stacionin hekurudhor Waterloo.

Pakot e dyshimta u zbuluan më herët gjatë ditës së sotme dhe autoritetet ndërhynë menjëherë duke kryer evakuuimin e zonës. Vetëm pas disa orësh policia konfirmoi se pakot e dyshimta ishin bomba.

Scotland Yard thotë se nuk ka dijeni për vendosjen e bombave të tjera, por i bën thirrje të gjithë punonjësve në aeroporte dhe metro të jenë vigjilentë dhe të raportojnë çdo gjë të dyshimtë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013184070587158
array(1) { ["section"]=> string(87) "panik-ne-londer-zbulohen-disa-pako-me-bomba-ne-aeroporte-dhe-stacionet-e-metrove-155290" }