Panik në Moskë, evakuuohen 20 mijë persona nga 30 vende pas kërcënimeve me bombë

Publikuar tek: bota, më 17:37 13-09-2017 Panik në Moskë, evakuuohen 20 mijë persona nga 30 vende pas kërcënimeve me bombë

Më shumë se 20 mijë persona janë evakuuar nga 30 ndërtesa dhe sheshe të ndryshme në Moskë, pas një sërë kërcënimesh me bombë.

Njerëzit janë evakuuar nga ndërtesa publike si dhe qendra të ndryshme tregrate, përfshi edhe atë më të madhen ‘GUM”, që ndodhet pranë Sheshit të Kuq, njoftuan zyrtarët rusë për TASS.

Mbi 500 njerëz janë evakuuar par kërcënimeve me bombë në stacionet e trenti Kazanskiy, Leningradskiy dhe Kievskiy.

Autoritetet po hetojnë telefonatat që janë bërë nga numra të panjohur njëra pas tjetrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Risia, WhatsApp sjell funksionin e shumëpritur: Jo më mesazhe gabim
Juncker: Nuk ka zgjerim të BE deri në vitin 2019 »
Article Logic
Execution time: 0.010427951812744
array(1) { ["section"]=> string(85) "panik-ne-moske-evakuuohen-20-mije-persona-nga-30-vende-pas-kercenimeve-me-bombe-92230" }