Panik te Milan, UEFA kërcënon me përjashtim për shkak të bilanceve

Publikuar tek: sport, më 21:01 15-12-2017 Panik te Milan, UEFA kërcënon me përjashtim për shkak të bilanceve

Milan kur u ble nga pronarët e rinj kinez u trumptua me të madhe që do të rikthehej sërish skuadra e madhe që friksonte çdo kundërshtar në Europë.

Por duket se ky rikthim i Mlianit do të vonojë pak, pasi fillimisht kuq e zinjtë do duhet të zgjidhin disa probleme me UEFA-n.

Pas paralajmërimit që klubi i Milanos mori në muajin tetor për dorëzimin e bilanceve, duket se përsëri diçka ka shkuar keq. UEFA nuk duket shumë e bindur nga plani financiar i Milan dhe kërkon garanci më të forta.

Në të kundërt, penalitetet do të jenë të forta, jo vetëm lidhur me pjesëmarrjen në kompeticionet europiane, por edhe lidhur me gjoba të mundëshme.

Ky paralajmërimim ka vënë në panik jo vetëm tifozët, por edhe një pjesë të lojëtarëve, një pjesë e të cilëve mund të largohen në Janar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02792501449585
array(1) { ["section"]=> string(72) "panik-te-milan-uefa-kercenon-me-perjashtim-per-shkak-te-bilanceve-103237" }