Panik te pediatria e QSUT në Tiranë, prindi polic nxjerr armën pas sherrit për rradhën e pritjes

Publikuar tek: aktualitet, më 13:56 24-01-2018 Panik te pediatria e QSUT në Tiranë, prindi polic nxjerr armën pas sherrit për rradhën e pritjes ilustruese

Një ngjarje e pazakontë ka shkaktuar panik para pak minutash në urgjencën e pediatrisë së QSUT-së në Tiranë.

Dy prindër janë përfshirë në një konflikt mes tyre pas sherrit për rradhën e pritjes. Njëri prej tyre ishte polic dhe ka në një moment ka nxjerrë armën e shërbimit duke shkaktuar frikë dhe panik ne prindrit dhe fëmijët që ndodheshin në radhë, por nuk ka qëlluar. 

Menjëherë policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe i ka shoqëruar të dy prindrit në komisariat.

Ditët e fundit urgjenca e Tiranës, kryesisht pediatria është karakaterizuar nga radhë të shumta nga pacientët për shkak të virozave dhe ulja e temperaturave. Grupmoshat më të prekura nga kjo situatë kanë qenë moshat e treta dhe fëmijët.

Ndërkohë, ministria e Shëndetësisë gjatë këtyre ditëve ka hapur edhe 4 qendra të tjera shëndetësore në Tiranë për të shmangur radhët e gjata të pritjes. 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'I dënuar më parë', kandidati i KLGJ letër Kuvendit: S’kam gënjyer në formularin e Dekriminalizimit, ja ç’ka ndodhur me mua (LETRA)
Ish-drejtori i Policisë së Berishës pranon për herë të parë: 21 janari? Faji ishte i Gardës së Republikës »
Article Logic
Execution time: 0.011545896530151
array(1) { ["section"]=> string(102) "panik-te-pediatria-e-qsut-ne-tirane-prindi-polic-nxjerr-armen-pas-sherrit-per-rradhen-e-pritjes-107754" }