Paniku nga tërmetet, Veliaj: Komunikoni me fëmijët dhe kthehuni në normalitet, dilni shëtitje dhe luani me ta

Publikuar tek: aktualitet, më 09:46 23-09-2019 Paniku nga tërmetet, Veliaj: Komunikoni me fëmijët dhe kthehuni në normalitet, dilni shëtitje dhe luani me ta

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka ndarë një mesazh për qytetarët pas situatës dramatike të shkaktuar nga lëkundjet e tërmeteve në dy ditët e fundit.

Veliaj u bën thirrje që t’i kthehen përditshmërisë dhe aktiviteteve argëtuese.

“Teksa vazhdojnë pas-goditjet e tërmetit, është shumë e rëndësishme që secili të komunikojë me fëmijët me fjalë të thjeshta për t’u shpjeguar çfarë ndodhi e për t’i kthyer në normalitet. #AlbaniaEarthquake .

Dilni shëtitje, luani apo shkoni në kinema me ta #TiranaStrong”, shkruan kryebashkiaku Veliaj.

2bdfac94-ee05-459e-8bfa-09fd9f30646a.jpg

395fd831-4d21-4a7b-b968-d1bf39dde4a4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070929527282715
array(1) { ["section"]=> string(113) "paniku-nga-termetet-veliaj-komunikoni-me-femijet-dhe-kthehuni-ne-normalitet-dilni-shetitje-dhe-luani-me-ta-179464" }