PANUCCI e “injoroi”, futbollisti i KOMBËTARES “harron” dështimin me Izraelin (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 22:50 16-10-2018 PANUCCI e “injoroi”, futbollisti i KOMBËTARES “harron” dështimin me Izraelin (FOTO)

Rei Manaj nuk luajti në ndeshjen e fundit me Izraelin, edhe pse po kalonte një formë shumë të mirë me ekipin e tij Albacete në kategorinë e dytë të futbollit spanjoll Segunda Division.

21-vjeçari u grumbullua për dy ndeshjet e muajit tetor ndaj Jordanisë dhe Izraelit, duke luajtur 90 minuta të plota ndaj Jordanisë, por nuk fitoi asnjë sekondë ndaj Izraelit në Beer Sheva.

Pas zhgënjimit me Izraelin ditën e diel, sulmuesi kuqezi është kthyer menjëherë në Spanjë duke iu bashkuar skuadrës së Albacetes në seancën e sotme stërvitore. Skuadra përgatitet për ndeshjen e afërt me Almerian këtë të diel.

Që pas ndeshjes me Skocinë, tekniku Panucci e kritikoi ashpër sulmuesin duke e quajtur “futbollist Instagrami” dhe të impenjohej më tepër me klubin nëse donte të meritonte vendin në formacionin titullar të kuqezinjve.“Kthehem në shtëpi. 16 tetor 2018, stërvitje”.

Por, mesa duket Manaj duhet të japë akoma më tepër për të qenë një lider i ardhshëm te Shqipëria

Screenshot_13.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025808095932007
array(1) { ["section"]=> string(83) "panucci-e-injoroi-futbollisti-i-kombetares-harron-deshtimin-me-izraelin-foto-138085" }