Panucci publikon listën me 25 futbollistët e grumbulluar, rikthen 2 emra të rëndësishëm

Publikuar tek: sport, më 12:54 03-11-2017 Panucci publikon listën me 25 futbollistët e grumbulluar, rikthen 2 emra të rëndësishëm

Christian Panucci shpall listën anti-Turqi, risi në përzgjedhjen  e trajnerit italian.

Shqipëria do të luajë në 13 nëntor ndeshjen miqësore kundër Turqisë. Ky takim do të zhvillohet në Antalia, ndërsa sot Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije listën e lojtarëve të grumbulluar.  Rikthehen Sabien Lilaj dhe Naser Aliji.

Në sy bie edhe ftesa për Lilajn e Skënderbeut dhe Ylber Ramadanin. Ndryshe nga sa thuhej në këtë listë mungon Enis Gavazaj. Këtë herë Panuçi ka ftuar edhe Naser Alijin që në dy ndeshjet e kaluara nuk ishte. Janë jashtë grumbullimit Bekim Balaj, Ergys Kaçe, Sokol Cikalleshi dhe Ilir Memolla. Përsëri mungon ftesa për Rei Manajn, talentin shqiptar që po aktivizohet në Spanjë.

LISTA E LOJTARËVE TË GRUMBULLUAR:

lista.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024417877197266
array(1) { ["section"]=> string(98) "panucci-publikon-listen-me-25-futbollistet-e-grumbulluar-rikthen-2-emra-te-rendesishem-emrat-98213" }