Panucci u ‘masakrua’ pas humbjes së turpshme, reagon Armand Duka

Publikuar tek: sport, më 12:50 12-09-2018 Panucci u ‘masakrua’ pas humbjes së turpshme, reagon Armand Duka Armand Duka, kreu i FSHF

Pas humbjes turpëruese në Skoci me rezultatin 2-0 në disfavor të kombëtares kuqezi, trajneri Christian Panucci është vënë në qendër të sulmeve e kritikave.

Për këtë ka reaguar menjëherë kreu i FSHF Armand Duka i cili thotë se kjo humbje s’duhet trajtuar si tragjedi ndërsa shpreh mbështetjen për trajnerin.

“Koha e llogoreve nuk vlen për askënd. Kritikat jane normale për një skuadër kur ajo humbet. Por kur këto bëhen për interesa jo sportive, nuk i shërbejnë askujt”, shkruan DUKA.

REAGIMI I PLOTË:

Sapo kemi nisur një turne të ri dhe kemi luajtur dy ndeshjet e para. Kemi marrë tre pikë dhe pësuam humbjen e parë të hënën në mbrëmje në Gllasgou. Një humbje nuk duhet trajtuar si një tragjedi. Kemi patur mundësitë tona por që nuk i shfrytëzuam, ashtu sikurse edhe difektet, që jam i bindur se trajneri i ka tashmë pikë referimi.

Jemi në gjysmë të rrugës, me pikë të barabarta me rivalin. Na pret në tetor një transfertë e vështirë në Izrael. Të gjithë ne, duhet ti japim kohën e mjaftueshme trajnerit për të bërë ndryshimet dhe reflektimet e duhura në skuadër.

Koha e llogoreve nuk vlen për askënd. Kritikat jane normale për një skuadër kur ajo humbet. Por kur këto bëhen për interesa jo sportive, nuk i shërbejnë askujt.

Unë mirëkuptoj çdo shqetësim të tifozëve tanë apo çdo artikulim mediatik por njëherësh i ftoj që këtë situatë jo të mirë ta shndërrojnë duke shpenzuar energji pozitive për kombëtaren tonë!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021483898162842
array(1) { ["section"]=> string(68) "panucci-u-masakrua-pas-humbjes-se-turpshme-reagon-armand-duka-134058" }