Panuçi flet pas ndeshjes: I dhuruam dy gola Spanjës

Publikuar tek: bota, më 22:04 06-10-2017 Panuçi flet pas ndeshjes: I dhuruam dy gola Spanjës

Menjëherë pas mbylljes së ndeshjes në Alcante, trajneri i kombëtares Panuçi ka folur për mediat.

Në prononcimin e tij, Panuçi u shpreh se dy gola e Spanjës ia dhuruan lojtarët e Shqipërisë.

Më tej ai tha se sa i përket formacionit nuk është i penduar për zgjedhjet e tij, por se në pjesën e dytë lojtarët interpertuan më mirë urdhërat e tij.

“Në golin e parë, pësuam një gol të bukur, por dy golat e tjerë ua dhuruam ne. Nuk kishte të bënte shumë me rreshtimin e lojës, pasi ne patëm të paktën 5 raste shënimi. Kërkova që të ndryshoja diçka në pjesën e dytë, duke kaluar në 4-3-3, për të luajtur me dy sulmues.  Ai po luan mjaft mirë në Francë, ndaj dhe vendosa që t’i jap një shans. Është një lojtar, i cili po kalon një moment të mirë. Nuk u ndodh të gjithëve të kesh 5 raste në Spanjë, shpresoj që të si në pjesën e dytë ndaj Italisë”, tha Panuçi. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gol! Spanja thyen Shqipërinë brenda 10 minutave
Po ndodh: Nis ndërtimi i 'murit Trump', ja pamjet nga droni »
Article Logic
Execution time: 0.01065993309021
array(1) { ["section"]=> string(56) "panuci-flet-pas-ndeshjes-i-dhuruam-dy-gola-spanjes-95008" }