Papa Françesku: Jo seks, pa dashuri

Publikuar tek: bota, më 11:40 18-02-2015 Papa Françesku: Jo seks, pa dashuri Papa Françesku

Papa Françesku u ka folur të rinjve sot me ‘’dorë në zemër’’, duke iu kërkuar që të reflektojnë mbi marrëdhëniet e tyre seksuale.

‘’Ju bëj thirrje të rebeloheni kundër tendencës së banalizimit të dashurisë, sidomos kur duan ta reduktojnë thjesht në seks.”, u është drejtuar Papa të rinjve.

“Nëse kërkojmë që ajri, uji dhe ushqimi të jenë të pastra dhe të shëndetshme, më shumë ne kemi nevojë që të ruajmë pastërtinë e atyrë që kemi më të çmuara: zemrat tona. Mos lejoni që kjo vlerë e çmuar, të falsifikohet, shkatërrohet ose dëmtohet. Ju lutem mos kini frikë nga dashuria’’, thotë Papa Françesku, duke iu lutur të rinjve që të rebelohen kundër ‘’mishtores’’ dhe marrëdhënies pa ndjenjë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012084007263184
array(1) { ["section"]=> string(38) "papa-francesku-jo-seks-pa-dashuri-3716" }