Papa Françesku me Lamborghini? (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:25 15-11-2017 Papa Françesku me Lamborghini? (Foto)

I famshëm për shijet e tij modeste, Papa Françesku preferon makinat Ford apo Fiat për udhëtime të gjata. Ndërsa në parakalime ai përfor makinën e famshme “Popemobil”, ku qëndron brenda një kafazi xhami të blinduar.

Por së fundmi Papës i është bërë dhuratë një super makinë. Bëhet fjalë për një Lamborghini të prodhuar enkas për të.

Lamborghini Huracan u bekua në Casa Santa Marta, aty ku jeton Papa. Fatkeqësisht Ati i Shenjtë nuk do 'bredhë rrugëve' me Lambon 200 mijë dollarëshe por ai ka vendosur që makina të shitet në ankand dhe paratë të shkojnë për disa organizata të ndryshme bamirësie.

degerge35gsdf34.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Demokratët nisin procedurat për shkarkimin e Donald Trump
E pabesueshme, bllokohen rrugët nga miliona gaforre emigruese, shikoni pamjet »
Article Logic
Execution time: 0.010697841644287
array(1) { ["section"]=> string(40) "papa-francesku-me-lamborghini-foto-99689" }