Papa Françesku: Mos debatoni me Djallin, është më inteligjent se ne

Publikuar tek: bota, më 22:42 13-12-2017 Papa Françesku: Mos debatoni me Djallin, është më inteligjent se ne

Papa Françesku ka paralajmëruar besimtarët të mos debatojnë me Djallin, pasi është më i inteligjent se njerëzit e vdekshëm.

“Satanai nuk është një metaforë, apo një koncept i mjegullt por një person i armatosur me fuqi të errëta”, tha Ati i Shenjtë gjatë një interviste.

“Ai nuk është mjegullë, është i ligë. Ai është një person dhe nëse bisedoni me të, jeni të humbur”, paralajmëroi Papa.

“Ai është më inteligjent se të vdekshmit. Dhe gjithmonë pretendon të jetë i sjellshëm, e bën këtë me proftërinjtë, por ky është pikërisht momenti kur ai të futet në kokë. Dhe nëse nuk e kupton herët, përfundon keq’, u shpreh Papa Françesku. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Propozimi i shteteve me shumicë myslimane: Jeruzalemi të bëhet kryeqytet i Palestinës
Brexit: Theresa May pëson humbjen e parë në votim, i dalin kundër deputetët e saj »
Article Logic
Execution time: 0.01106595993042
array(1) { ["section"]=> string(72) "papa-francesku-mos-debatoni-me-djallin-eshte-me-inteligjent-se-ne-102993" }