Papa Françesku "sulmohet" nga murgeshat entuziaste

Publikuar tek: bota, më 15:24 23-03-2015 Papa Françesku

Papa Françesku u rrethua nga një grup i entuziasmuar murgeshash gjatë vizitës së tij në Katedralen e Napolit, duke bërë që një kardinal tjetër të bërtasë: “Po shkojnë për ta ngrënë!”

Murgeshat e vetmuara, të cilat zakonisht rrespektojnë rregullat, dhe nëse e kanë mundësinë, e përshëndësin Papën kur ceremonisë i vjen fund, kësaj here ka ndodhur ndryshe. Rreth 4 murgesha i janë sulur Papa Françeskut, duke dashur ta përshëndesin, për pak e kanë rrëzuar në tokë. Në këtë moment një kardinal tjetër, i pranishëm në ceremoni ka thërritur: “Largojini se kanë për ta ngrënë Papën!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030887126922607
array(1) { ["section"]=> string(53) "papa-francesku-sulmohet-nga-murgeshat-entuziaste-6715" }