Paqe në kohën e koronavirusit, Putin i vjen në ndihmë SHBA-së

Publikuar tek: bota, më 14:52 01-04-2020 Paqe në kohën e koronavirusit, Putin i vjen në ndihmë SHBA-së Putin-Trump

Rusia ka bërë me dije se do të dërgojë në SHBA një aeroplan me paisje mjekësore, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit.

Mediat e huaja raportojnë se është realizuar një bisede telefonike mes presidentit amerikan, Donald Trump, dhe presidentin rus, Vladimir Putin.

“Trump e ka pranuar me mirënjohje këtë ndihmë humanitare”, tha zëdhënësi i Presidentit, Dimitry Peskov.

Ndërkaq, ai ka shtuar se një aeroplan rus me paisje mjekësore do të niset drejt SHBA-së.

Kujtojmë që marrëdhëniet mes Rusisë dhe Amerikës kanë qenë disi të ndërlikuara vitet e fundit për shkak të sanksioneve amerikane ndaj disa prej kompanive ruse dhe mosmarrveshjeve të tjera.

SHBA është një nga vendet më të prekura ku deri më tani 4.081 persona kanë humbur jetën, ndërsa 189.633 janë të infektuar.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0083489418029785
array(1) { ["section"]=> string(67) "paqe-ne-kohen-e-koronavirusit-putin-i-vjen-ne-ndihme-shba-se-200927" }