“Paqja fillon me një buzëqeshje”, rekordmeni shqiptar prezanton portretin e Nënë Terezës me 1.5 milion kapëse (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 07:35 17-03-2017

Guinness World Records prezanton përmes një video rekordin e ri të artistit shqiptar Saimir Strati. 

Krijimtaria e radhës quhet “Paqja fillon me buzëqeshje”, një thënie e Nënë Terezës, portreti i së cilës u krijua nga 1.5 milionë kapëse teli në ngjyrë të bardhë dhe kafe për të realizuar mozaikun më të madh në botë në këtë kategori.

Për më tepër nga puna e artistit shqiptar klikoni videon. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014042854309082
array(1) { ["section"]=> string(118) "paqja-fillon-me-nje-buzeqeshje-rekordmeni-shqiptar-prezanton-portretin-e-nene-terezes-me-1-5-milion-kapese-video-72193" }