Para largimit nga detyra, Theresa May rrit pagat për një milion zyrtarë

Publikuar tek: bota, më 06:02 23-07-2019 Para largimit nga detyra, Theresa May rrit pagat për një milion zyrtarë

Pak para largimit nga detyra të kryeministres britanike Theresa May qeveria britanike ka njoftuar rritjen e pagave të një milion zyrtarëve.

'Mësuesit, ushtarët, mjekët dhe policët do të kenë një rritje page këtë vit më të shpejtë se inflacioni, i cili aktualisht po rritet me ritmin e 2% në vit', njoftoi qeveria britanike.

Raportohet se rritjet do të ndryshojnë sipas profesioneve. Një mësues mesatarisht do të ketë një rritje prej 2,75% ose 1000 stërlina në vit, një drejtues i ushtrisë do të fitojë 2,9% më shumë ose 995 stërlina shtesë në vit. Policët do të fitojnë 2,5% deri në 978 stërlina më shumë në nivel vjetor dhe mjekët 1500 stërlina më shumë mesatarisht në vit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lufta në Siri, Turqia kërcënon me sulme ushtarake
Njihuni me ishullin privat të miliarderit Jeffrey Epstin, arrestuar në 6 korrik me akuzën e abuzimit seksual me vajza të vogla(FOTO TE ISHULLIT) »
Article Logic
Execution time: 0.011160850524902
array(1) { ["section"]=> string(77) "para-largimit-nga-detyra-theresa-may-rrit-pagat-per-nje-milion-zyrtare-173034" }