Para për njerëzit që udhëtojnë me biçikleta, ja shuma e përfituar

Publikuar tek: bota, më 11:10 09-03-2018 Para për njerëzit që udhëtojnë me biçikleta, ja shuma e përfituar

Agjencia e marketingut “Make Collective”, në Zelandën e Re, jep 5 dollarë në ditë për punëtorët të cilët udhëtojnë me biçikleta.

E nësë ky ritëm vazhdon për 6 muaj, shuma rritet deri në 10 dollarë.

“Kam meduar gjatë se si ta fus në përdorim biçikletën, sepse unë jam një adhurues i saj, paratë duket se janë një shtysë e vërtetë që njerëzit ta përdorin më shumë biçikletën.” –është shprehur për Daily Mail Tim Chesney, përfaqësues i kompanisë.

Ndërkohë që Eliott Gilmore, punonjëse e agjencisë, është shprehur se kjo është një iniciativë shumë e mirë, sepse ruan shëndetin e njerëzve e nuk ka nevojë të shpenzohen para, ashtu siç shpenzojmë në qoftë se do të merrnim makinën.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011886835098267
array(1) { ["section"]=> string(71) "para-per-njerezit-qe-udhetojne-me-bicikleta-ja-shuma-e-perfituar-112699" }