Paraardhësit e Kim Kardashian, si i shpëtuan genocidit armen në 1915 (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:46 06-02-2015 Paraardhësit e Kim Kardashian, si i shpëtuan genocidit armen në 1915 (Foto) Dy katragjyshët e Kim Kardashian, Hovhannes Miroyan (majtas) dhe Luciag Chorbajian (djathtas)

Ralph Saroyan

Ishte viti 1900 kur katragjyshi i Kim Kardashian u paralajmërua nga një “profet” se në Armeni do të vinin “kohëra te vështira” dhe për këtë arsye duhet të shpërnguleshin në Amerikë.

Pas këtij paralajmërimi paraardhesit e Kimit që në atë kohë njiheshin si “Kardaschoff” nuk u menduan dy herë. Ata menjëherë u drejtuan në portet e Gjermanisë, nga ku u nisën drejt jetës së re në Amerikë e ku rreth 100 vjet më vonë, pasardhësja e tyre Kim do të bëhëj një yll i famshëm televiziv.

Kardhashianët janë sot një nga familjet më me influencë në Amerikë, veçanërisht Kim Kardashian e cila ka zgjedhur ta vizitojë këtë vit Armeninë për herë të parë në 100 vjetorin e genocidit.

Fotografitë e ralla të paraardhësve të Kimit janë publikuar ekskluzivisht nga “Mail Online”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031187057495117
array(1) { ["section"]=> string(77) "paraardhesit-e-kim-kardashian-si-i-shpetuan-genocidit-armen-ne-1915-foto-2587" }