Parada e LGBT-së, gati për marshim nën shoqërimin e policisë, kush janë VIP-at që i mbështesin (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:02 13-05-2017 Parada e LGBT-së, gati për marshim nën shoqërimin e policisë, kush janë VIP-at që i mbështesin (FOTO)

Gjithçka duket gati dhe brenda pak minutash pritet të nisë parade e komunitetit LGBT në Tiranë.

Marshimi i tyre nis nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”.

Siç duket edhe nga këto foto, pjesëmarrësit e këtij komuniteti do të marshojnë me biçikleta dhe bie në sy po ashtu, forcat e policisë që do t’i shoqërojnë. Kjo për të shmangur ndonjë incident të mundshëm. Mësohet se një nga personat e rëndësishëm që do të shoqërojë paradën do të jetë Romana, Vlahutin, ambasadorja e BE, e akredituar në Tiranë. 

 

18423009_10154406242055880_7321113247670383449_o_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masat e rrepta, mes protestuesëve do të ketë edhe agjentë anti-terrori
Dhunimi Arbana Zharrës, gazetarja lë spitalin, reagon presidenti Thaçi: Është e papranueshme! »
Article Logic
Execution time: 0.011434078216553
array(1) { ["section"]=> string(103) "parada-e-lgbt-se-gati-per-marshim-nen-shoqerimin-e-policise-kush-jane-vip-at-qe-i-mbeshtesin-foto-78491" }