Paradoks/ Gazetarja publikon fotot nga koncerti në Durrës, ndërkohë futbolli vijon luhet pa tifoza (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:30 07-08-2020 Paradoks/ Gazetarja publikon fotot nga koncerti në Durrës, ndërkohë futbolli vijon luhet pa tifoza (FOTO)

Gazetarja Kozeta Kurti ka publikuar disa foto nga koncerti që u zhvillua sot në mbrëmje në Durrës, në një ambient me hapësirë të madhe.

Shiu jo e jo, por as masat anti-covid të urdhëruara nga ministria dhe Komiteti i Ekspertëve nuk i ndaluan qytetarët të mbushnin shkallët dhe të ndiqnin muzikë live të disa prej këngëtarëve më të njohur.

konc.jpg

Ky koncert është mbështetur dhe nga Bashkia e Durrësit, pa marrë parasysh që protokolli anti-covid i ndalon grumbullimet.

konce.jpg

Futbolli është rasti më konkret, që ende vijon të luhet pa tifozë, edhe pse në thelb, futbolli nuk luhet për lojtarët apo trajnerët, por për tifozët.

koncert.jpg

Mesa duket bashkua dhe ministria e kanë me sy të mirë muzikën, por jo sportin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099899768829346
array(1) { ["section"]=> string(115) "paradoks-gazetarja-publikon-fotot-nga-koncerti-i-madh-ne-durres-nderkohe-futbolli-vijon-luhet-pa-tifoza-foto-216445" }