Paradoksi, e ardhmja e Montelës në "dorën" e Interit dhe të Romës

Publikuar tek: sport, më 17:18 26-09-2017 Paradoksi, e ardhmja e Montelës në

Humbja e javës së fundit, duket sikur i trazuar ujrat në shtëpinë e Milanit. Tashmë çdo ditë e më shumë flitet për largimin e trajnerit toskan, Montela.

Drejtori i përgjithshëm i kuqezinjve, Marco Fassone ishte i qartë kur tha se rrezultate të tilla nuk janë të denja për Milanin. Kjo gjë është parë si një paralajmërim për Montelën se tre ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për fatin tij në krye të stolit të kuqezinjve.

Por ajo çka e konplikon disi situatën, është fakti se Milan dy nga tre përballjet e radhës i ka ndaj dy rivalëve direkt si Roma e Inter.

Por pavarsisht të gjithave “Djalli” është i detyruar të paraqitet sa më mirë duke sjellë në shtëpi pikë, pse jo t’i marrë të treja ndeshjet fitore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022368907928467
array(1) { ["section"]=> string(68) "paradoksi-e-ardhmja-e-monteles-ne-doren-e-interit-dhe-te-romes-93753" }