Paradoksi: Mirela Kumbaro shkon të urojë Dritëroin për ditëlindje, por shikoni ç’i bën shkrimtari i madh

Publikuar tek: kulture-art, më 12:07 13-10-2016 Paradoksi: Mirela Kumbaro shkon të urojë Dritëroin për ditëlindje, por shikoni ç’i bën shkrimtari i madh

Paradoksale por duhet thënë se është gjithashtu një gjest mjaft i bukur ky i shkrimtarit të madh Dritëro Agolli që pikërisht sot në 85 vjetorin e tij të lindjes, në vend të merrte dhuratë, ka bërë një të tillë për ministren e Kulturës Mirela Kumbaro.

Dritëroi i ka dhuruar ministres vëllimin poetik “Lotët e Qiririt” së bashku me një mbishkrim.

Por ja si e komenton vetë Kumbaro këtë dhuratë të veçantë.

“Shkoj të uroj ditelindjen dhe marr një dhuratë

Vetem Driteroi 85 vjeçar di ta bëje!

Të paçim Dritëro!

#DitaDritëro”, shkruan Kumbaro.

m1.jpg

m2.jpgm3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12934899330139
array(1) { ["section"]=> string(108) "paradoksi-mirela-kumbaro-shkon-te-uroje-driteroin-per-ditelindje-por-shikoni-c-i-ben-shkrimtari-i-madh-56024" }