'Paralajmërim profetik', Xhorxh Bush 15 vite më parë: Një pandemi po vjen, duhet të përgatitemi tani (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 21:36 11-04-2020 'Paralajmërim profetik', Xhorxh Bush 15 vite më parë: Një pandemi po vjen, duhet të përgatitemi tani (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku ish-Presidenti i SHBA, George W Bush paralajmëronte 15 vite më parë për pandemi.

Bush parlajmëroi se SHBA duhej të përgatitej për një pandemi pasi nëse do të ndodhte do të ishte shumë vonë. Duke marrë masa paraprake sipas tij do u jepej qytetarëve qetësi mendore.

Ndërkohë SHBA sot, 15 vite pas asaj deklarate është vendi më i goditur në botë nga pandemia e COVID-19 me mbi 20 mijë viktima dhe më shumë se 500 mijë të infektuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094969272613525
array(1) { ["section"]=> string(108) "paralajmerim-profetik-xhorxh-bush-15-vite-me-pare-nje-pandemi-po-vjen-duhet-te-pergatitemi-tani-video-202268" }