Paralajmërimi I BUJSHËM i Berishës: PD të bojkotojë zgjedhjet

Publikuar tek: barometri, më 09:01 03-04-2018 Paralajmërimi I BUJSHËM i Berishës: PD të bojkotojë zgjedhjet Sali Berisha

Ish-kryeministri Berisha mbrëmjen e djeshme ishte i ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku.

Berisha komentoi çfarë po ndodh aktulisht në vend, sakaq bëri edhe një paralajmërim të rëndësishëm.

Teksa foli për deklaratën e Bashës dhe partive të tjera opozitare për mosbindje civile, Berisha u shpreh se PD nuk duhet të futet fare në zgjedhje, duke lënë të kuptohet se mund të bojkotohen zgjedhjet. “Opozita e ka marrë mesazhin dhe ajo që shtë e përqendruar në transkriptimin e këtij mesazhi. Këtë ditë opozita do ta shndërrojë në ditë historike dhe mosbindja civile do përfshijë mbarë vendin për tu kthyer shqiptarëve shpresën dhe besimin te ligji. Të gjitha llojet e formave janë mbi 50 manuale.

E ka djegur mandatin e vet Rama. Ata që vendisën flamurin në Kalimash ata nuk ka vend në Shiëpri që nuk vendosin flamurin e tyre. Opozita është deklaruar për mosbindje civile. Nuk do ketë zgejdhje me Edi ramën. Për mendimin tim, kyë shtë emndimi im PD nuk duhet të futet në zgjedhje, në asnjë palë zgjedhje.”- u shpreh ish-kryeministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037206888198853
array(1) { ["section"]=> string(67) "paralajmerimi-i-bujshem-i-berishes-pd-te-bojkotoje-zgjedhjet-115484" }