Paralajmërimi i fortë i Vuçiç: S’ka njohje të Kosovës në kufijtë aktualë

Publikuar tek: rajon, më 09:15 22-10-2019 Paralajmërimi i fortë i Vuçiç: S’ka njohje të Kosovës në kufijtë aktualë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka përjashtuar mundësinë që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë.

Në një intervistë për Standardin e Vjenës, Vuçiç ka shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi ta njohë Kosovën edhe pse thotë se ka dëgjuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës që BE-ja ka ndryshuar qëndrimin e saj dhe se mund të kërkonte njohje nga Beogradi.

I pyetur nëse Serbia do ta njohë ndonjëherë Kosovën si një anëtare e barabartë e bashkësisë ndërkombëtare, Presidenti u përgjigj se kjo është një pyetje e vështirë për serbët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072410106658936
array(1) { ["section"]=> string(78) "paralajmerimi-i-forte-i-vucic-s-ka-njohje-te-kosoves-ne-kufijte-aktuale-183011" }