Paralajmërimi i Hodaj: Masa të ashpra disiplinore për të gjithë ata që favorizojnë fenomenin e kanabisit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:40 31-03-2017 Paralajmërimi i Hodaj: Masa të ashpra disiplinore për të gjithë ata që favorizojnë fenomenin e kanabisit

Drejtori i Policisë së Qarkut të Tiranës Ervin Hodaj paralajmëroi masa të ashpra disiplinore për të gjithë ata që favorizojnë fenomenin e kanabisit.

Në një takim sensibilizues, Hodaj pohoi se sfida më e madhe e policisë është parandalimi i mbjelljes së hashashit.

“Duam ndihmën e shkollave dhe drejtorisë arsimore. Nxënës e mësues të bëhen pjesë e fushatës sensibilizuese. Kemi hartuar plan masash për çdo shërbim policor”, u shpreh Hodaj në një takim sensibilizues.

“Sfida më e madhe e policisë është parandalimi i mbjelljes së hashashit”, u shpreh ai teksa i bëri thirrje për ndihmë shkollave dhe Drejtorisë Arsimore që nxënësit dhe mësuesit të bëhen pjesë e fushatës sensibilizuese.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Barinjtë i vënë flakën pyjeve, zbulohet shkaku i zjarrvënies
Vidhet supermarketi i njohur në Korçë, pak metra larg vendit të mbushur me policië, gabimi çon në pranga autorin amator »
Article Logic
Execution time: 0.012134075164795
array(1) { ["section"]=> string(109) "paralajmerimi-i-hodaj-masa-te-ashpra-disiplinore-per-te-gjithe-ata-qe-favorizojne-fenomenin-e-kanabisit-73677" }