Paralajmërimi i KQZ-së për komisionerët: Deri në 22:00 të keni mbaruar numërimin

Publikuar tek: sport, më 13:26 26-06-2017 Paralajmërimi i KQZ-së për komisionerët: Deri në 22:00 të keni mbaruar numërimin

“Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit”, ky është lajmërimi i bërë nga zëdhënësja Drilona Hoxhaj, e cila apeloi që komisionerët të vijojnë me procesin, në të kundërt do të shkarkohen.

“Të shkojnë menjëherë në vendet e tyre dhe të fillojnë menjëherë procesin e  numërimit. Të zbatojnë nenin 142 të kodit zgjedhor, i cili e përcakton që ata duhet të përfundojnë proçesin e numërimit dhe nxjerrjen e tabelës përmbledhëse të rezultateve brenda  ditës së sotme në orën 22:00. Refuzimi për të vijuar procesin e numërimit përmbën shkak për shkarkimin e tyre. Menjëherë të marrin masat dhe të fillojnë proçesin e numërimit.”, u shpreh Hoxha.

Ndërkohë deri në orën 14:00 është numëruar 51.08 % e kutive të votimit.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026173830032349
array(1) { ["section"]=> string(85) "paralajmerimi-i-kqz-se-per-komisioneret-deri-ne-22-00-te-keni-mbaruar-numerimin-84010" }