Paralajmërimi i Patriarkut rus: Duhet të bëhemi bashkë, fundi është afër

Publikuar tek: bota, më 19:48 27-11-2017 Paralajmërimi i Patriarkut rus: Duhet të bëhemi bashkë, fundi është afër

Paralajmërimet për fundin e botës, përveç teoricienëve dhe konspiacionistëve tashmë kanë filluar ti japin edhe njrerëzit e fesë.

Është një nga njerëzit fetarë më të bushtetshëm në botë, kreu i patriakanës së Rusisë Kirill ka thënë se çdo gjë po shkon ashtu siç e kishin parashikuar librat e shenjtë dhe bota po i afrohet fundit.

Për këtë arsye ai bën apel për bashkim si e vetmja mënyrë për të shmangur shkatërrimin total.

"Të gjithë njerëzit që e duan Atdheun duhet të jenë së bashku, sepse ne po hyjmë në një periudhë kritike në rrjedhën e qytetërimit njerëzor. Duhet të jeni të verbër që të mos e vini re momentet afro-frymëzuese në histori, që apostulli dhe ungjillori Gjoni po flisnin në Librin e Zbulesës",- mësohet të ketë thënë patriarku Kirill.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deti nxjerr në breg varkën misterioze me 8 skelete njerëzish
Sulmohet Kisha në Sinai, vetëm tre ditë pas masakrës në Xhami me mbi 300 të vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.020739078521729
array(1) { ["section"]=> string(77) "paralajmerimi-i-patriarkut-rus-duhet-te-behemi-bashke-fundi-eshte-afer-100996" }