Paralajmëron deputetja: Prisni të shihni çfarë ka përgatitur Rama sot te onkologjiku me të sëmurët

Publikuar tek: politike, më 11:34 19-01-2018 Paralajmëron deputetja: Prisni të shihni çfarë ka përgatitur Rama sot te onkologjiku me të sëmurët

Deputetja e PD, Albana Vokshi  e cila denoncoi mungesën e herceptinës dhe të reagentëve të tjerë për të sëmurët me kancer, paralajmëron “show-n” e kryeministrit Edi Rama te Onkologjiku.

“Secili prej tyre duhet t’i lutet personalisht të superpushtetshmit Rama, të verë dorën në zemër e t’i mëshirojë. Por nuk keni parë gjë akoma... Prisni shfaqjen e përgatitur me të sëmurët në onkologjik sot”, shkruan Vokshin në rrjetin "Facebook".

DENONCIMI I PLOTË I ALBANA VOKSHIT:

Cdo dite ne 4 vjet kemi denoncuar abuzimin dje zhvatjen e parave te shendetit nga kupola qeverisese.

Fakte te ardhura nga opozita, certifikuara nje pjese edhe nga raporti i Kontrollit te Larte te Shtetit.

E ndersa Rama bertet se po ben shtet...ku eshte shteti per abuzuesit e fondeve te shendetesise??? Pse asnje nuk eshte denuar por vazhdojne te qete punen me abuzime???

ku eshte shteti per te semuret me kancer? Ku eshte shteti per femijet me leucemi? Ku eshte shteti per te semuret me hemofili?? Ku eshte shteti per grate me kamcer gjiri qe as pergjigje per mamografite nuk jep e as mundesi apo shprese te bejne analizat e nevojshme per te bere kimioterapi???

Oh... harrova...secili prej tyre duhet ti lutet personalisht te superpushtetshmit Rama, te vere doren ne zemer e t'i meshiroje...

Por... nuk kemi pare gje akoma... prisni shfaqjen e pergatitur me te semuret ne onkologjik sot...

Propaganda e tyre s ka limite...mund te perdore (shperdore) kedo ne nevoje. Sot e kane rradhen te semuret me kancer...

Prisni shfaqjen e turpshme te rradhes....

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012991905212402
array(1) { ["section"]=> string(104) "paralajmeron-deputetja-prisni-te-shihni-cfare-ka-pergatitur-rama-sot-te-onkologjiku-me-te-semuret-107115" }