Paralajmëron ish ministri demokrat, një krizë e rrezikshme mund të përfshijë PD-në

Publikuar tek: politike, më 17:32 11-05-2017 Paralajmëron ish ministri demokrat, një krizë e rrezikshme mund të përfshijë PD-në

I ftuar në një televizion, ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, ka komentuar situatën politike në vend. Mustafaj foli për sjelljen e Opozitës dhe risqet që po ndërmerr Partia Demokratike.

Mustafaj tha se nëse Opozita nuk futet në zgjedhje dhe partitë e majta vazhdojnë normalisht programin e tyre, PD mund të mund të hyjë në një krizë financiare.

“Opozita mund të gjendet në një situatë të vështirë financiare, pasi sipas ligjit shqiptar partitë politike financohen në bazë mandateve që kanë marrë në zgjedhje”, u shpreh ish ministri i jashtëm Besnik Mustafaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022343158721924
array(1) { ["section"]=> string(87) "paralajmeron-ish-ministri-demokrat-nje-krize-e-rrezikshme-mund-te-perfshije-pd-ne-78288" }