Paralajmëron Putin: SHBA do të sulmojë Korenë e Veriut

Publikuar tek: bota, më 13:47 04-10-2017 Paralajmëron Putin: SHBA do të sulmojë Korenë e Veriut

Shefi i Kremlinit, Vladimir Putin ka deklaruar se ekziston mundësia e një sulmi të mundshëm të SHBA-së ndaj Koresë së Kim Jong-un.

Sakaq, Putin është shprehur se nuk ka njohuri 100 përqind në lidhje me Korenë e Veriut.

“Sulmi i mundshëm por rezultati i paparashikueshëm. Informacioni mbi Korenë nuk janë të shumta pasi vendi është tepër i mbyllur”, ka deklaruar presidenti Putin.

Kohët e fundit ka patur tensione të shumta midis Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara. Tensionet u shtuan kur lideri korean Kim Jong-un hodhi dy bomba balistike në drejtim të Japonisë. Ndërkohë, presidenti Trump e ka shigjetuar vazhdimisht me deklaratat e tij liderin e Koresë dhe ky i fundit i është kundërpërgjigjur duke aluduar se SHBA po i shpall luftë Koresë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi në Las Vegas, iPhone i shpëton jetën një gruaje (FOTO)
E rëndë, nëna dhe djali 13 vjeç masakrohen me thikë nga lypësi që strehuan në shtëpi »
Article Logic
Execution time: 0.010012149810791
array(1) { ["section"]=> string(59) "paralajmeron-putin-shba-do-te-sulmoje-korene-e-veriut-94707" }