Paralelisht me Tiranën, protesta edhe në Beograd, demonstruesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit Vuçiç

Publikuar tek: rajon, më 18:08 13-04-2019 Paralelisht me Tiranën, protesta edhe në Beograd, demonstruesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit Vuçiç Protestat masive anti-qeveritare ne Beograd

Demonstruesit anti-qeveritarë po marshojnë drejt Beogradit për të kërkuar dorëheqjen e presidentit Vuçiç dhe dorëheqjen e Partisë Progresive e cila është në pushtet.

Paralelisht me protestat në Tiranë, demonstratat anti-qeveritare kanë shpërthyer edhe në Serbi, ku protestuesit po marshojnë drejt presidencës për të kërkuar dorëheqjen e Aleksandar Vuçiç. 

Tubimi i sotëm të 1od5million, është në vazhdimësi të protestave anti-qeveritare në Beograd që po zhvillohen prej disa muajsh në Serbi.

Raportohet se protestuesit antiqeveritarë tani po marshojnë drejt presidencës dhe më pas do të përfundojnë në Parlamentin serb, ku opozita do t’i bashkohet demonstruesve. 

1od5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064661502838135
array(1) { ["section"]=> string(108) "paralelisht-me-tiranen-protesta-edhe-ne-beograd-demonstruesit-kerkojne-doreheqjen-e-presidentit-vucic-160282" }