Paralizohet sistemi arsimor në rrethin e Gramshit, 17 shkolla jashtë funksionit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:08 04-02-2015 Paralizohet sistemi arsimor në rrethin e Gramshit, 17 shkolla jashtë funksionit

Gjatë një mbledhje të Prefekturës së Elbasanit në lidhje me situatën e krijuar në Gramsh për shkak të motit të keq, Drejtoria e Arsimit Rajonal tha se mbyllja e shkollave ka ardhur si pasojë e dëmtimit të infrastukturës.

Në rrethin e Gramshit janë mbyllur 17 shkolla nga të cilat 2 prej tyre janë shembur në Grabovë dhe Irmas. 

Kryetari i Bashkisë së Gramshit Dritan Bici, tha se nuk janë dhënë grante për komunat dhe as për ngrohjen në shkolla. Në rrethin e Gramshit janë të bllokuara edhe 4 komuna.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërcënimi ndaj Bashës, Prokuroria merr në pyetje Shullazin
Përqeshet masa e qeverisë kundër vjedhësve të energjisë me lojën virtuale ‘’Edi Rama dhe Hajduti" »
Article Logic
Execution time: 0.012945175170898
array(1) { ["section"]=> string(83) "paralizohet-sistemi-arsimor-ne-rrethin-e-gramshit-17-shkolla-jashte-funksionit-2335" }