Paralizohet teksa shikonte filmin, ja çfarë ndodhi me 23-vjeçaren

Publikuar tek: bota, më 12:38 17-04-2019 Paralizohet teksa shikonte filmin, ja çfarë ndodhi me 23-vjeçaren

Një vajzë 23-vjeçare me emrin Natalie Kuniciki është shtruar në spital e paralizuar pasi nuk mund të lëvizte këmbët.

23-vjeçarja po shikonte një film e shtrirë në divan kur pas 15 minutash ajo donte të shkonte në tualet por nuk ecte dot.

Prindërit e saj thirrën ambulancen dhe në spital doktorët thanë se paraliza i erdhi nga mënyra se si vajza ishtë shtrirë. Shtrëngimi i qafës i kishte shkaktuar sforcimin e fijeve nervore dhe kështu ajo u paralizua.

Për fat të mirë vajza pas dy ditësh arriti të çohet dhe tani fillon avash-avash të ecë. Rikuperimi i saj do të zgjasë për një javë dhe sipas doktorëve ajo nuk do ketë më probleme të tilla.

Kështu që duhet të kemi shumë kujdes kur shtrihemi në divan...pozicioni i trupit mund të jetë fatal.

57377526_274671400144665_2825024492814729216_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013767004013062
array(1) { ["section"]=> string(71) "paralizohet-teksa-shikonte-filmin-ja-cfare-ndodhi-me-23-vjecaren-160780" }