Parandalimi i vrasjes në Shkodër, u porosit nga i dënuari në burg

Publikuar tek: aktualitet, më 14:08 30-07-2015 Parandalimi i vrasjes në Shkodër, u porosit nga i dënuari në burg

Policia ka dhënë detaje të reja lidhur me parandalimin e vrasjes së mjekut ditën e djeshme në Shkodër, ku mbeti i plagosur dhe më pas u arrestua autori i dyshuar, 21 vjeçari Osman Malja.

Sipas policisë, vrasja e mjekut me inicialet A.T në Spitalin Rajonal të Shkodërs, është porositur nga 31 vjeçari Eljon (Esmeraldo) Hato, i cili ndodhet i arrestuar për vrasje në ambientet e burgut të Lezhës.

Pas disa muaj hetimesh dhe mbajtje nën vëzhgim, Policia e Shkodrës ka mundur të arrestojë ditën e djeshme në Shkodër Osman Maljan, pak çaste para se të kryente krimin. Malja i ka bërë rezistencë policisë duke shkëmbye zjarr, ai është plagosur dhe më pas është arrestuar nga efektivët e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U akuzua se fshehu “Frrokun”, rikthehet në detyrë specialistja e Interpol-it
Talebanët zgjedhin liderin e ri Akhtar Mohammad Mansour, pas vdekjes së Mulla Omarit »
Article Logic
Execution time: 0.011420011520386
array(1) { ["section"]=> string(70) "parandalimi-i-vrasjes-ne-shkoder-u-porosit-nga-i-denuari-ne-burg-17327" }