Parandalohet sulmi terrorist në Francë, arrestohen 5 persona, kishin planifikuar...

Publikuar tek: bota, më 06:36 12-06-2019 Parandalohet sulmi terrorist në Francë, arrestohen 5 persona, kishin planifikuar...

Në kuadër të një hetimi disa mujor në Francë është shkatërruar një grup i së djathtës ektreme.

 

Sipas mediave ky grup kishte planifikuar sulm terrorist ndaj myslimanëve dhe hebrenjve.

Bëhet me dije se 5 persona janë arrestuar mes periudhës shtator 2018-maj 2019.

Ndërsa hetimi ka filluar pasi në mesin e 5 personave ka qënë dhe një polic i arrestuar në 7 shtator të vitit 2018.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01239800453186
array(1) { ["section"]=> string(85) "parandalohet-sulmi-terrorist-ne-france-arrestohen-5-persona-kishin-planifikuar-167892" }