Parandalohet sulmi terrorist në Kanada, policia vret të riun

Publikuar tek: bota, më 08:55 11-08-2016 Parandalohet sulmi terrorist në Kanada, policia vret të riun

Policia kanadeze ka vrarë një person i cili dyshohej të kishte lidhje me ISIS.

Sipas policisë i dyshuari kishte për qëllim organinzimin e një sulmi me bombë në Kanada.

Burime të policisë bëjnë me dije se i dyshuari ishte Aaron Driver, 24 vjeç i cili u qëllua nga autoritet brenda një shtëpie pasi prej kohësh hetohej për veprimet e tij të dyshimta.

Emri i tij ishte i njohur për policinë kanadeze dhe dihej që ishte simpatizant i shtetit Islamik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hillary Clinton sulmohet gjatë fjalimit (Video)
Trump fajëson mediat: Shtrembëruan fjalët e mia »
Article Logic
Execution time: 0.01124095916748
array(1) { ["section"]=> string(65) "parandalohet-sulmi-terrorist-ne-kanada-policia-vret-te-riun-49404" }