Parandalohet vrasja, zbardhet ngjarja e tmerrshme në Elbasan (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:17 25-03-2017 Parandalohet vrasja, zbardhet ngjarja e tmerrshme në Elbasan (EMRAT)

Zbardhen detaje të reja lidhur me ngjarjen e pak ditëve më parë (21 mars) në qytetin e Elbasanit, ku një person ka tentuar të vrasë me armë zjarri një tjetër.

Policia ka ndaluar tre të rinj, Ervis Kaci, Florian Moriseni dhe Radion Bylykbashi, pasi në bashkëpubnim me njëri tjetrin kishin planifikuar që të vrasin D.I në banesën e tij në lagjen “Skënderbej”.

Autori që ka tentuar të kryej krimin është Radion Bylykbashi, dërsa dy të tjerët do ta ndihmonin.

mësohet se Bylykbashi ka qëlluar në drejtim të të riut teksa ai ndodhej në oborrin e shtëpisë së tij, por fatmirësisht plumbat nuk e kanë kapur. Policia ka mundur të sekuesëtrojë 3 gëzhoja pistolete, që do të përdoren si prova kundër 3 të rinjve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Heroinë, pistoleta, fishekë… arrestohen në flagrancë në mes të qytetit dy lushnjarë (EMRAT)
Dhunohet brutalisht nga bashkëshorti, gruaja ikën nga shtëpia, policia e Dibrës e gjen të përgjakur »
Article Logic
Execution time: 0.022205114364624
array(1) { ["section"]=> string(71) "parandalohet-vrasja-zbardhet-ngjarja-e-tmerrshme-ne-elbasan-emrat-73081" }