Parandaloni rrudhat me këtë maskë magjike, ju duhen vetëm tre përbërës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:16 01-12-2016 Parandaloni rrudhat me këtë maskë magjike, ju duhen vetëm tre përbërës

Një maskë fantastike për fytyrë e bërë nga një recetë japoneze do t’ju fshijë vite nga fytyra juaj.

Receta është përdorur ndër vite nga femrat japoneze, të cilat duken shumë më të reja se kanë moshën.

Përbërësi kryesor tek kjo recetë është orizi, i cili është shumë i mirë për rigjenerimin e qelizave të lëkurës, duke ngadalësuar kështu procesin e plakjes.

Përbërësit:

2-3 lugë çaji oriz

1 lugë çaji mjaltë

1 lugë çaji qumësht

Përgatitja:

Hidhni orizin në një enë me ujë dhe lëreni të ziejë. Derdheni ujin dhe vendoseni orizin në një pjatë. Shtoni 1 lugë çaji mjaltë dhe 1 lugë çaji qumësht. Përzieni mirë.

Aplikojeni maskën në fytyrë dhe mbajeni për rreth 30 minuta. Në fund lajeni fytyrën me ujë të vakët. Përsëriteni këtë trajtim çdo ditë për të pasur një lëkurë të shëndetshme dhe pa rrudha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017254829406738
array(1) { ["section"]=> string(75) "parandaloni-rrudhat-me-kete-maske-magjike-ju-duhen-vetem-tre-perberes-61249" }