“Paraqita projeksione 3 javë më parë”, Eduard Zaloshnja: E rëndësishme është dita e 28, nëse ka raste pozitive episodike qeveria duhet...

Publikuar tek: aktualitet, më 23:55 30-03-2020 “Paraqita projeksione 3 javë më parë”, Eduard Zaloshnja: E rëndësishme është dita e 28, nëse ka raste pozitive episodike qeveria duhet... Analisti Eduard Zaloshnja

Analisti Eduard Zaloshnja ka thënë mbrëmjen e sotme se nga statistikat e koronavirusit në vendin tonë, Shqipëria është mes skenarit italian dhe atij kinez.

“Kur paraqita këto skenare tre javë më parë thashë që do jemi midis skenarit kinez dhe atij italian dhe ashtu po del”, tha Zaloshnja në emisionin Real Story.

Analisti shtoi se e rëndësishme është dita e 28, pasi nëse pas kësaj dite sipas tij ka raste pozitive episodike, qeveria duhet të zbusë masat strikte.

“E rëndësishme është dita 28, nëse pas kësaj dite në karantinë kemi raste episodike, qeveria duhet të zbusë masat strikte. Pra të ketë jo vetëm lehtësim të jetës së qytetarëve por edhe jetës ekonomike. Bizneset të fillojnë punën, të normalizohet ekonomia dhe jeta jonë”, përmbylli analisti Eduard Zaloshnja.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095329284667969
array(1) { ["section"]=> string(136) "paraqita-projeksione-3-jave-me-pare-eduard-zaloshnja-e-rendesishme-eshte-dita-e-28-nese-ka-raste-pozitive-episodike-qeveria-duhet-200715" }