Paraqitja spektakolare ndaj Islandës, UEFA nuk 'beson' Hysajn, ja çfarë i bëri menjëherë pas ndeshjes

Publikuar tek: sport, më 07:42 11-09-2019 Paraqitja spektakolare ndaj Islandës, UEFA nuk 'beson' Hysajn, ja çfarë i bëri menjëherë pas ndeshjes

UEFA ka nisur menjëherë veprimet ndaj Elseid Hysajt, pas paraqitjes spektakolare të këtij të fundit në ndeshjen e mbrëmshme.

Hysaj shënoi golin e parë me kombëtaren, ndërkohë pasi foli për mediet, u lajmërua se u kërkua nga antidopingu, për të bërë provën e urinës.

Siç duket edhe UEFA nuk e ka besuar performancën e tij mbrëmë. Sakaq, Hysaj u largua nga fusha e lojës 20 minuta para mbylljes së takimit, pasi në këmbët e tij po ndihej lodhja si dhe një tërheqje muskulare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Edi REJA analizon ndeshjen me Islandën: Prisja të na dominonin, jam i kënaqur se shikoj shpirt skuadre
»
Article Logic
Execution time: 0.0066590309143066
array(1) { ["section"]=> string(104) "paraqitja-spektakolare-ndaj-islandes-uefa-nuk-beson-hysajn-ja-cfare-i-beri-menjehere-pas-ndeshjes-178029" }