Parashikimi i frikshëm i sizmiologut grek: Po ndodh diçka e pazakontë, pritet tërmet më i fuqishëm se 6.4 ballë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:37 21-11-2020 Parashikimi i frikshëm i sizmiologut grek: Po ndodh diçka e pazakontë, pritet tërmet më i fuqishëm se 6.4 ballë Shkaterrimet nga termeti i 30 tetorit ne ishullin grek Samos

Akis Tselentis, kreu i Institutit të Gjeodinamikës në Athinë ka bërë një parashikim të frikshëm në lidhje me ishullin Samos në Greqi, pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe këtë ishull në 30 tetor.

Ai ka kërkuar që të largohen të gjitha banorët e ishullit, pasi pritet që një tërmet më i fuqishëm se 6.4 ballë të godasë sërish këtë zonë.

“Mos i lini njerëzit që të presin vdekjen aty”, është shprehur ai për mediet greke, me deklaratën që është shoqëruar me shumë reagime në Greqi.

“Ështe krejtësisht e pazakontë që një tërmet me forcë 6.4 të shkallës Rihter të ketë këto pasgoditje. Parashikoj një tërmet tjetër edhe më të fuqishëm referuar këtyre të dhënave”, tha sizmiologu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot 100 vite më parë/ Tepelena u godit nga tërmeti 8 ballë, vdiqën 36 qytetarë dhe qindra të plagosur, mijëra shtëpi u shkatërruan
»
Article Logic
Execution time: 0.020022869110107
array(1) { ["section"]=> string(116) "parashikimi-i-frikshem-i-sizmiologut-grek-po-ndodh-dicka-e-pazakonte-pritet-termet-me-i-fuqishem-se-6-4-balle-228584" }