Parashikimi i frikshëm: Ky shtet europian pritet të goditet nga temperatura deri në 50C

Publikuar tek: bota, më 23:38 31-07-2018 Parashikimi i frikshëm: Ky shtet europian pritet të goditet nga temperatura deri në 50C

Një parashikim i frikshëm mund të quhet raporti i shërbimit meteorologjik britanik për Spanjën.

Sipas parashikimit gadishulli iberik pritet të shndërrohet në një “sobë” me temperatura rekord deri në 48 gradë celcius, gjatë javës në vijim.

Nëse diçka e tillë ndodh vërtet, atëherë këto temperatura pritet të thyejnë rekordin kontinental duke tejkaluar edhe valën e të nxehtit të 1976-ës.

Meteorologët britanikë parashikojnë rritje të temperaturave edhe në jug të Francës, deri në 40 gradë celcius si dhe pjesë të tjera të Europës.

sdgfwerg3e5hhydfh.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013159036636353
array(1) { ["section"]=> string(93) "parashikimi-i-frikshem-ky-shtet-europian-pritet-te-goditet-nga-temperatura-deri-ne-50c-129780" }