Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:05 07-07-2020 Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme Ilustruese

Dita e sotme pritet të katakterizohet nga mot me reshje të dobëta shiu në pjesën më të madhe të territorit të vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore dhe ato pranë tyre kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 33°C

në vendet e ulëta: 20 / 34°C

në vendet malore: 13 / 26°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet dhe në zonat malore.

107372469_1731281683692337_7416660682825989523_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097568035125732
array(1) { ["section"]=> string(70) "parashikimi-i-motit-ja-si-do-te-jene-temperaturat-diten-e-sotme-213065" }