Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:12 12-07-2020 Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme Ilustruese

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

Temperaturat do jenë të larta, por priten dhe reshje lokale të shiut.

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 31°C

në vendet e ulëta: 18 / 35°C

në vendet malore: 15 / 30°C

Reshjet

Sot priten reshje të dobëta apo lokale të dobëta në disa qarqe të vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Era

Ditën e sotme era pritet të fryjë e lehtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089049339294434
array(1) { ["section"]=> string(70) "parashikimi-i-motit-ja-si-do-te-jene-temperaturat-diten-e-sotme-213585" }