Parashikimi i motit, ja si do të variojnë temperaturat gjatë ditës së sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:52 30-01-2017 Parashikimi i motit, ja si do të variojnë temperaturat gjatë ditës së sotme

Vendi ynë do të jetë nën dominimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta e kalimtare gjatë ditës së sotme.

Sipas parashikimeve gjatë orëve të pasdites vranësirat të jenë më tepër të pranishme në territor, më të dukshme në zonat qendrore dhe jugore. Edhe gjatë natës, vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të lehtë në të dy vlerat ekstremale të ditës. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi veriperëndimor, për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të gjenerohet dallgëzim deri në 2 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 45 kg kanabis në serbatorin e makinës, 2 të arrestuar në Sarandë
Finalizohet operacioni ‘Transportuesi’, arrestohen në flagrancë 2 të rinj (Emrat) »
Article Logic
Execution time: 0.011406898498535
array(1) { ["section"]=> string(80) "parashikimi-i-motit-ja-si-do-te-variojne-temperaturat-gjate-dites-se-sotme-67076" }