Parashikimi i motit, mësoni sa shkojnë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:23 21-07-2019 Parashikimi i motit, mësoni sa shkojnë temperaturat sot Ilustruese

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit sot në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve (sidomos ato malore) mund të shfaqet ndonjë reshje në formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe, breshër dhe erë të fortë momentale), më e mundshme gjatë pasdites së sotme.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 31 °C

në vendet e ulëta: 21 / 33 °C

në vendet malore: 17 / 29 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë, por deri mesatare gjatë pasditeve

auto_m21563658367.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030041933059692
array(1) { ["section"]=> string(61) "parashikimi-i-motit-mesoni-sa-shkojne-temperaturat-sot-172829" }