Parashikimi i motit, mësoni si do jenë temperaturat në ditën e parë të javës

Publikuar tek: aktualitet, më 22:59 21-07-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do jenë temperaturat në ditën e parë të javës

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ditën e nesërme në përgjithësi, nuk priten reshje.

Mundësia për ndonjë shtrëngatë gjatë pasditeve është mjaft e vogël.

Temperaturat do të zbresin deri në 18 gradë Celsius në vendet malore, ndërsa maksimalja do të jetë deri në 32 gradë në bregdet.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.22) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 32 °C

në vendet e ulëta: 22 / 35 °C

në vendet malore: 18 / 31 °C

ERA

 Nesër (e hënë, dt.22) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë, por deri mesatare gjatë pasditeve, sidomos në qarqet e Veriut.

67564047_1399599656860543_4168526778815479808_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070650577545166
array(1) { ["section"]=> string(82) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-jene-temperaturat-ne-diten-e-pare-te-javes-172909" }